Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 maja 2011
  • wyświetleń: 15472

Tak wyglądał ratusz podczas wojny

Prezentujemy zdjęcie centrum Pszczyny z okresu II wojny światowej. Tym samym powracamy do publikacji historycznych zdjęć z naszego regionu i zachęcamy do nadsyłania na adres redakcja@pless.pl pamiątkowych fotografii.

Ratusz, II wojna światowa
Tak prezentował się budynek obecnego ratusza podczas II wojny światowej.


Ratusz ozdobiony jest wieloma lampami. Wywieszone są na nim także nazistowskie swastyki i podziękowania dla Adolfa Hitlera, a budynku strzegą żołnierze. Fotografia pochodzi z publikacji "Heimatkalender Pless 1942" i została nadesłana przez Czytelnika pless.pl.

Nie jest to pierwsze zdjęcie, które przedstawia Pszczynę w czasie II wojny światowej. Już wcześniej opublikowaliśmy fotografię z września 1939 roku, a także pamiątki, na których zostało uwiecznione przemówienie do mieszkańców miasta. Na trybunie (balkonie obecnego pszczyńskiego ratusza) widzimy niemieckich żołnierzy. Te zdjęcia, jak i wiele innych - niemniej ciekawych - znajdziecie w temacie "Historia".

Historyczną fotografię Pszczyny otrzymaliśmy od Czytelnika pless.pl. Bardzo dziękujemy za udostępnienie materiałów i zachęcamy do wysyłania zdjęć na adres redakcja@pless.pl.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA