Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 maja 2011
  • wyświetleń: 4698

Nowa publikacja Muzeum

Muzeum Zamkowe w Pszczynie wzbogaciło się o nową publikacje Russella Harrisa - Katalog wystawy: Daisy, Księżna von Pless: Szczęśliwe Lata.

księżna daisy
Okładka albumu Daisy, Księżna von Pless: Szczęśliwe lata


Opublikowane w języku polskim i angielskim wydawnictwo obejmuje 42 fotografie z archiwum Lafayette’a w Victoria & Albert Museum w Londynie, które zaprezentowano na wystawie zorganizowanej przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Ukazują one pszczyńską księżną Daisy von Pless (1873-1943) oraz jej znajomych i przyjaciół - międzynarodową elitę towarzyską i polityczną z końca XIX i początku XX w.

Zdjęcia wykonane przez londyńskie Studio Lafayette, jedno z najznakomitszych i najstarszych atelier fotograficznych w Europie, odznaczają się niezwykłym kunsztem i są cennym dokumentem epoki i jej obyczajów.

Towarzyszą im obszerne teksty autorstwa Russella Harrisa, kuratora i tłumacza, przedstawiające wzajemną nić powiązań pomiędzy poszczególnymi osobami, fakty historyczne, a także anegdoty z życia wyższych sfer.

Publikacja dostępna w sklepie internetowym Muzeum oraz w wybranych punktach sprzedaży. Album kosztuje 35 zł.

mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA