Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 czerwca 2011
  • wyświetleń: 4144

Znalazł bohatera i wygrał

18 czerwca w Katowicach odbyło się podsumowanie II etapu konkursu "Szukamy bohaterów". Jego organizatorem był dr Marek Migalski, poseł Parlamentu Europejskiego.

Celem konkursu "Szukamy bohaterów" było wyłonienie z cienia historii lokalnych bohaterów, którzy zostali zapomniani lub w ogóle społeczeństwo o nich dotychczas nie wiedziało.

Mateusz Michna z Poręby przygotował pracę na temat swojego pradziadka Ludwika Kołocha. Walczył on na froncie podczas I wojny światowej, brał udział w Powstaniach Śląskich. Dostał się do niewoli sowieckiej i przebywał w 1940 roku pod Smoleńskiem z oficerami Polskimi zamordowanymi w Katyniu. W 1945 roku Ludwik Kołoch uratował życie pięcioro więźniarkom, które przechodziły w kolumnie "Marszu śmierci" z Auschwitz.

Praca Mateusza polegała na opisaniu bohatera oraz na stworzeniu planu promocji. Nasz mieszkaniec został wyróżniony i wraz z innymi laureatami pojedzie w nagrodę do Brukseli.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA