Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 lipca 2011
  • wyświetleń: 15711

Tak było w Pszczynie w 1932 roku

W ramach historycznych fotografii Pszczyny i okolic przedstawiamy zdjęcie z rodzinnego archiwum jednego z czytelników portalu pless.pl. Pamiątka datowana jest na 1932 rok.

Pszczyna 1932 bz wbk
Pszczyna w 1932 roku.


Pszczyna rynek bz wbk
Budynek na rogu rynku i ul. Piastowskiej w 2011 roku. · fot.


Zdjęcie zostało wykonane na pszczyńskim rynku. W tle widzimy kawiarnię i drogerię. Dziś w budynku znajdującym się na rogu rynku i ulicy Piastowskiej mieści się bank. Na fotografiach można zauważyć, że niegdyś wejście do niego znajdowało się pod wieżyczką (dziś tylko od strony ul. Piastowskiej), zmieniła się także forma elewacji na wysokości dolnej kondygnacji.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na budynki czy nawierzchnię pszczyńskiego rynku, ale także na kobiece stroje obowiązujące w latach 30-tych minionego wieku.

Historyczną fotografię Pszczyny otrzymaliśmy od Czytelnika pless.pl. Bardzo dziękujemy za udostępnienie materiałów i zachęcamy do wysyłania zdjęć na adres redakcja@pless.pl.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA