Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 lipca 2011
  • 23 lipca 2011
  • wyświetleń: 8968

Tak wyglądała ulica Basztowa

W ramach serii historycznych zdjęć naszego regionu, publikujemy fotografię z ulicy Basztowej na pszczyńskiej starówce.

Basztowa, historyczne
Dawniej...


Basztowa
...i dziś. · fot.


Zdjęcie przedstawia ulicę Basztową, na odcinku pomiędzy parkiem a rynkiem. Przy ulicy znajdują się obecnie kościół ewangelicko-augsburski oraz budynek Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Wcześniej znajdowała się tu także szkoła.

Warto zauważyć, że niegdyś na wysokości skrzyżowania z ulicą Piwowarską znajdowało się ogrodzenie. W chwili obecnej Basztowa jest przejezdna, a na jej części znajdują się miejsca parkingowe.

Przy okazji można zaobserwować, że na trzeciej kondygnacji dzisiejszego Urzędu Miejskiego dobudowano okna (od strony ulicy Piwowarskiej).

Podobnie jak na zdjęciach historycznych z innych części miasta, między innymi z ulicy Piastowskiej, można dostrzec, że dawniej na starówce istniał zwyczaj ozdabiania okien kwiatami w donicach.

Historyczną fotografię Pszczyny otrzymaliśmy od Czytelnika pless.pl. Bardzo dziękujemy za udostępnienie materiałów i zachęcamy do wysyłania zdjęć na adres redakcja@pless.pl.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA