pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 3581

Piszczek nie zagra dla kadry

Łukasz Piszczek został ukarany zawieszeniem na pół roku przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej za udział w aferze korupcyjnej w meczu przeciwko Cracovii 13 maja 2006 roku.

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek w barwach Borussii Dortmund


Były gracz LKS Goczałkowice-Zdrój, a obecnie obrońca Borussii Dortmund wystosował oficjalne oświadczenie do mediów, w którym rezygnuje z występów w biało-czerwonych barwach na czas odbycia kary.

Treść oświadczenia:

"W związku z decyzją Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej, w wyniku której zostałem zawieszony w prawach zawodnika reprezentacji Polski na okres sześciu miesięcy, informuję, że od niniejszej decyzji nie będę się odwoływał i zgodnie z moimi wcześniejszymi słowami dobrowolnie poddam się wymierzonej karze. Nie czekając na uprawomocnienie się wyroku, podjąłem decyzję, że od dziś aż do odbycia kary nie będę uczestniczył w zgrupowaniach kadry narodowej, o czym poinformowałem już selekcjonera Franciszka Smudę.

Jeżeli trener będzie widział mnie w składzie po okresie zawieszenia, to będę do jego dyspozycji. To jest wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie i proszę o uszanowanie mojej decyzji. "

Niewykluczone, że po uprawomocnieniu się decyzji PZPN sankcje te rozciągną się także na występy Polaka w Bundelislidze.

new / pless.pl, źródło: 90minut.pl, onet.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.