Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 października 2011
  • 24 października 2011
  • wyświetleń: 11930

Spotkania z kulturą żydowską

W niedzielę zakończyły się w Pszczynie kolejne "Spotkania z kulturą żydowską". W ramach tegorocznych Spotkań odbędą się m.in. warsztaty dla młodzieży oraz koncert Warszawskiego Duetu Akordeonowego pt. "Muzyczne skrzyżowanie kultur". Zaplanowano również zwiedzanie z przewodnikiem Sławomirem Pastuszką pn. "Śladami pszczyńskich Żydów" oraz wykład otwarty Sławomira Pastuszki pt. "Pszczyńscy rabini".

Spotkania z Kulturą Żydowską


"Pszczyńscy rabini" byli tematem wykładu otwartego, który odbył w czwartek 20 października w sali sesyjnej ratusza. Historię rabinów w Pszczynie opowiedział Sławomir Pastuszka. Tego samego dnia w ramach działalności Pszczyńskiego Klubu Filmowego obejrzeliśmy obraz "Kropla Słońca" w reżyserii Istvana Szabo.

W sobotę spotkaliśmy się w klubie "13" na "Muzycznym skrzyżowaniu kultur". Był to koncert Warszawskiego Duetu Akordeonowego, który zaprezentował aranżacje muzyki klezmerskiej.

Spotkania z kulturą żydowską - 20-23.10.2011 · fot.


W niedzielę 23 października o godzinie 14.00 kilkadziesiąt osób wyruszyło w trasę "Śladami pszczyńskich Żydów". Podczas kilkugodzinnego spaceru ze Sławomirem Pastuszką uczestnicy poznali miejsca związane z historią żydów na terenie miasta, kulturą i życiowymi losami ich rodzin.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA