pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 grudnia 2011
  • wyświetleń: 6378

Urodziny Pluszowego Misia w PP 7

W Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie obchodzony były Urodziny Pluszowego Misia.

Urodziny Misia są imprezą, która ma za zadanie: stwarzanie sytuacji sprzyjających umożliwienie dzieciom bliższego kontaktu z literaturą dziecięcą, zapoznać z historią pluszowego misia, rozwijać kompetencje językowe, przybliżyć wiadomości na temat różnych gatunków niedźwiedzi, wzbogacać wiedzę na temat znanych misiów książkowych, nauczyć dzieci poszanowania zabawek, książek oraz cudzej pracy.

Urodziny Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 7 - 12.2011 · fot.


Uroczystość w naszym przedszkolu przebiegała pod hasłem "Wszystkie misie nasze są". W tym dniu wszystkie dzieci w przedszkolu były misiami: kilkoro chłopców z grupy 4 - latków wcieliło się w Misie Uszatki, a reszta dzieci było Kubusiami Puchatkami. Ponadto przedszkolaki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę- misia.

Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego który polegał na prezentacji poszczególnych grup. Były prezentacje piosenek, wierszy i tańców, których bohaterem był właśnie Miś.

W tym dniu zabawy nie było końca, na dzieci czekały różne atrakcje takie jak: konkurs pt: "Miś łakomczuszek" - zabawa polegała na zlizaniu ulubionego przysmaku misia czyli miodku z talerza, "Zręczne misiaczki" - zabawa polegała na szybkim zebraniu wykałaczek, zadanie było utrudnione gdyż na małe rączki przedszkolaków zostały założone duże rękawice. Kolejną zabawą był quiz na temat życia niedźwiadków. Dzieci wysłuchały tekstu przeczytanego przez nauczyciela a następnie odpowiadały na pytania.

Wielką niespodzianką okazały się torty urodzinowe dla Jubilatów Kubusia Puchatka i Misia Uszatka, któremu towarzyszyło odśpiewanie "100-lat". Przedszkolaki złożyły życzenia w formie wierszyków i piosenek oraz własnoręcznie wykonanych prezentów dla Pluszowego Misia. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek torcikiem oraz pamiątkowe zdjęcia z Pluszowym Misiem, Zabawa była znakomita. Do domu dzieci zabrały wspaniałe wrażenia z urodzin tak kochanych Jubilatów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie się w organizację uroczystości. W szczególności dziękujemy mamom z grupy 4-latków za upieczenie pięknych i przepysznych torcików.

Przedszkole Publiczne nr 7 w Pszczynie

Przedszkole Publiczne Nr 7

REKLAMA

Komentarze