Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2083

Obchody rocznicy Marszu Śmierci

Jak co roku uczniowie I LO im. Bolesława Chrobrego upamiętnią tragiczne wydarzenie ze stycznia 1945 roku znane pod hasłem "marsz śmierci", a dotyczące wydarzeń związanych z ewakuacją więźniów KL Auschwitz-Birkenau.

W czwartek 19 stycznia (przed południem) odbędzie się apel okolicznościowy, w czasie którego uczniowie klas pierwszych poznają okoliczności towarzyszące temu wydarzeniu. Następnie wezmą udział w części uroczystości rocznicowych organizowanych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

W godzinach wieczornych (w ramach zajęć prowadzonych przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej) odbędzie się z kolei spotkanie filmowe.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany film Irka Dobrowolskiego "Portrecista" (wstrząsający wywiad z fotografem w KL Auschwitz) oraz "Różaniec w kolczastego drutu" w reżyserii Józefa Kłyka (fabularyzowana wersja ucieczki aktora Augusta Kowalczyka z obozu oświęcimskiego) - wstęp wolny.

ups / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA