pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 stycznia 2012
  • wyświetleń: 7909

Śmieci z Tychami i Mikołowem?

W piątek 13 stycznia w Urzędzie Miejskim w Tychach odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów lokalnych powiatu pszczyńskiego, powiatu mikołowskiego oraz Tychów. Tematem spotkania był podział województwa śląskiego na regiony gospodarki odpadami. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Śmieci, Mikołów, Tychy, region
Spotkanie samorządowców dotyczyło tzw. "regionów śmieciowych". · fot.


smieci
Proponowany podział na 11 regionów. Powiat pszczyński znalazł się w okręgu nr 4.


W myśl ustawy "śmieciowej" samorządy mają nowe zadanie. Muszą zarządzać gospodarką odpadami. W Pszczynie problemu z wprowadzeniem systemu nie będzie, ważny jednak jest podział na regiony, ponieważ one określą teren, gdzie będą musiały zostać przetworzone odpady. Marszałek województwa zaproponował podział woj. śląskiego na jedenaście regionów, podział na cztery duże okręgi to poprawka, którą w Urzędzie Marszałkowskim przedstawią uczestnicy piątkowego spotkania.

- Nowa ustawa "śmieciowa" wymusza zmiany w sposobie przetwarzania, utylizowania oraz składania odpadów komunalnych. Jako gmina pionierska dzielimy się swoimi doświadczeniami oraz uczymy się nowych rozwiązań prawnych, tak aby cena za odpady komunalne w świetle nowej ustawy była jak najkorzystniejsza dla mieszkańców - powiedział po spotkaniu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.