Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 lutego 2012
  • 10 lutego 2012
  • wyświetleń: 4304

Będzie książka o kamienicach

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej przygotowuje do druku książkę "Z dziejów pszczyńskich kamienic i ich mieszkańców". Autorkami publikacji są: Joanna Strońska-Przybyła, Joanna Szczepańczyk i Małgorzata Tomczykiewicz. Znawczynie historii miasta i ziemi pszczyńskiej, autorki wielu publikacji na ten temat.

Bogedaina, historyczne
Powstanie książka o pszczyńskich kamienicach. Jeśli ktoś posiada archiwalne zdjęcia, jest proszony o kontakt z "Głosem Pszczyńskim".


Książka przedstawi okoliczności powstania i dzieje ponad pięćdziesięciu kamienic stojących do dzisiaj na Starym Mieście i w śródmieściu (tzw. Nowa Dzielnica) oraz ich mieszkańców, m.in. właścicieli oberży, zajazdów, hoteli, architektów, lekarzy, mistrzów murarskich czy też archiwistów oraz dyrektorów dóbr księcia pszczyńskiego. Osobny rozdział zostanie poświęcony budynkom, które wprawdzie nie zachowały się do naszych czasów, ale w historii Pszczyny odegrały ważną rolę, jak np. Dom Ludowy czy Szpital Joannitów.

W związku z przygotowywaną publikacją, zwracamy się do osób, które w swoich prywatnych zbiorach przechowują stare fotografie lub widokówki z Pszczyny, z prośbą o kontakt z redakcją "Głosu Pszczyńskiego", tel. 32 210-35-65, e-mail: glos@pszczyna.info.pl.

new / pless.pl, źródło: Głos Pszczyński

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA