Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 marca 2013
  • 9 września 2013
  • wyświetleń: 23450

Hajva laureatem Żubrowiska 2013!

Za nami X jubileuszowa edycja Przeglądu Amatorskich Zespołów Młodzieżowych Żubrowisko. Tym razem impreza odbyła się na Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

Najpierw uczestnicy zakwalifikowanych zespołów wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, którzy następnie zasiedli w jury tegorocznego przeglądu. Warsztaty dla gitarzystów prowadził Sebastian Kowol, basitów - Erwin Rudy, warsztaty wokalne, już tradycyjnie, prowadziła Barbara Broda-Malon, zaś warsztaty dla perkusistów - Adam Jendrzy "Leon".
Od godziny 12:30 scena należała juz tylko dla młodych muzyków. Wyjątkowa atmosfera, mocne granie na bardzo wysokim poziomie - takie było Żubrowisko 2013.Obrady jury trwały wyjątkowo długo, jednak udało się w końcu wybrać zwycięzcę. I miejsce należy do zespołu Hajva z Gliwic, który otrzymał nagrodę w wysokości 3000 zł, II miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł zdobył zespół Earth Bolt. Widowni najbardziej podobał się występ zespołu Serso z Łąki i to do nich powędrowała Nagroda Publiczności w wysokości 1200 zł.

Żubrowisko 2013 · fot.


Ponadto wyróżnienia jury przyznało następujące wyróżnienia:
- wywiad w Antyradiu dla zespołu Odnowa,
- wywiad w Tygodniku Regionalnym "Echo" i profesjonalna lekcja śpiewu w Studiu VoicePless dla wokalisty z zespołu Bad Request,
- wywiad na portalu pless.pl i profesjonalna lekcja śpiewu w Studiu VoicePless dla wokalisty z zespołu Insekt,
- wywiady w Gazecie Pszczyńskiej dla zespołów: The Flee oraz Judyta i Red Blast.

Poza zespołami biorącymi udział w tegorocznym przeglądzie, na scenie pojawił się również zespół It's working! - laureat Żubrowiska 2012. Imprezę zakończył występ gwiazdy wieczoru - zespołu Lipali.

W trakcie przeglądu można było skosztować tradycyjnej strażackiej grochówki przygotowanej przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Organizatorami Przeglądu są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury.

Już w najbliższy czwartek (11 września) o godzinie 21:55 w TV Silesia program "Obiektywni w Kulturze". Program w całości poświęcony będzie nowemu klipowi o naszym powiecie oraz Żubrowisku 2013.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA