Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 4041

Sprawdzili wiedzę o księżnej Daisy

IV Powiatowy Konkurs Historyczny, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach, poświęcony został księżnej Daisy. Nie przez przypadek. Strategia promocji gminy Pszczyna oparta jest na postaci księżnej. W jury konkursowym zasiadła m.in. zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.

Daisy von Pless
Księżna Daisy von Pless · fot.


Dwanaście dwuosobowych zespołów rywalizowało w konkursie historycznym wykazując się najróżnorodniejszą wiedzą o życiu księżnej Daisy. Test wiedzy, a także zadania praktyczne pozwoliły wyłonić najlepszych. Biografia, ciekawostki z życia, legenda, a nawet Deser Daisy, współczesny przysmak serwowany przez pszczyńskich restauratorów, zadecydowały o rozdziale punktów.

Ostatecznie główną nagrodę, wyjazd na wycieczkę do Wałbrzycha połączony ze zwiedzaniem Zamku Książ wygrały dwa zespoły: laureatki Agata Larysz i Magdalena Kapias z SP nr 6 w Czarkowie oraz zespół, któremu do pierwszego miejsca zabrakło jedynie jednego punktu - Zosia Pławecka i Karolina Poterałowicz z SP 16 w Studzienicach. Trzecie miejsce ex aequo przypadło drużynom ze szkoły w Radostowicach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie.

IV Powiatowy Konkurs Historyczny - księżna Daisy - 04.2013 · fot.


Konkurs wiedzy o księżnej Daisy odbędzie się także w Wałbrzychu. Nagrodą będzie wycieczka uczniów do Pszczyny. To efekt współpracy miast, które łączy postać księżnej.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach we współpracy z Urzędem Miejskim w Pszczynie, Urzędem Miejskim w Wałbrzychu, Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Zamkiem Książ, Fundacją Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu oraz Stowarzyszeniem o Zabarwieniu Kobiecym "Ignis".

43-245 Studzienice
ul. św. Jana Pawła II 74

tel. 032 2115201



43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA