pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 czerwca 2013
  • wyświetleń: 4218

W Pawłowicach za śmieci 5 zł

Mieszkańcy Pawłowic za śmieci segregowane będą płacić 5 złotych. Jeżeli nie zdecydują się na segregację, to zapłacą 10 złotych. Stawki zostały obniżone na ostatniej sesji Rady Gminy.

kosz, odpady, śmieci, śmieć, segregacja
Kosze na odpady segregowane · fot.


Mieszkańców gminy z pewnością ucieszy informacja o obniżeniu stawek za wywóz śmieci, które dotychczas należały do najniższych w regionie. Podczas ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie obniżenia stawki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

Do tej pory, w Gminie Pawłowice miały obowiązywać stawki: 7,50 zł za odbiór odpadów segregowanych oraz 14 zł - za odpady niesegregowane. Teraz opłaty wyniosą 5 zł (jeżeli mieszkaniec będzie segregował) oraz 10 zł (jeżeli nie będzie segregował odpadów).

Konsekwencją obniżenia stawek może być konieczność ponownego złożenia deklaracji. - Obecnie szukamy takich rozwiązań prawnych, aby mieszkańcy nie musieli składać korekt deklaracji. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, postaramy się, aby odbiór korekt od mieszkańców, nie stanowił dla nich większego problemu - wyjaśnia wójt Damian Galusek.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.