Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 września 2013
  • wyświetleń: 4524

Rośnie popularność Joasi Gleń

Role w polskich serialach to jej specjalność. Jednak nie tylko z tego zasłynęła pszczynianka Joanna Gleń.

joanna gleń
Z roku na rok wzrasta popularność i rozpoznawalność pszczyńskiej aktorki Joanny Gleń


Aktorka jest znana przede wszystkim z roli Malwiny Brodzińskiej (Marczak) z serialu Barwy szczęścia. Oprócz tego Joanna Gleń zagrała również w wielu polskich serialach m.in.: Samo życie, M jak miłość, Kryminalni, Trzeci oficer, Licencja na wychowanie, a niedawno także Hotel 52 oraz Prawo Agaty.

Na przełomie ostatnich kilku lat kariera Joanny Gleń zaczęła się rozwijać. Aktorka otrzymała role w dwóch filmach: Na końcu ulicy oraz Political Dress. Na tym jednak osiągnięcia Joasi się nie kończą, ponieważ od 2012 roku można ją oglądać w serialu Misja Afganistan, który jest pierwszą w Polsce produkcją fabularną, poruszającą temat obecności polskich żołnierzy w Afganistanie.

---
Joanna Gleń jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Pszczynie oraz absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu - wydział aktorski.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA