pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 października 2013
  • wyświetleń: 2392

Pszczyńska młodzież w Wałbrzychu

W tym roku w naszej gminie odbyło się kilka konkursów dla młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, które tematyką nawiązywały do życia księżnej Daisy. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą historyczną, talentem plastycznym oraz znajomością języków obcych i ortografii.

Główną nagrodą we wszystkich konkursach była ufundowana przez burmistrza Pszczyny wycieczka do Wałbrzycha i zamku Książ, która odbyła się w ostatnią sobotę września.

Dzięki rozwijającej się współpracy Pszczyny z Wałbrzychem program wyjazdu był bardzo bogaty i ciekawy. Podróż rozpoczęła się od wizyty w zamku Książ, gdzie Pani Magdalena Woch z Fundacji im. Księżnej Daisy prezentacją multimedialną wprowadziła młodzież w świat dawnych zwyczajów i codziennego zamkowego życia. Następnie pani przewodnik oprowadziła po najciekawszych miejscach zamku.

Pszczyńska młodzież w Wałbrzychu - 28.09.2013 · fot.


Wspaniałym uzupełnieniem zamkowej wizyty był następny punkt programu. Spacer po zabytkowej palmiarni (zbudowanej dla Daisy) był bardzo przyjemną chwilą na odpoczynek. Nie zabrakło także wizyty na wałbrzyskiej starówce i spaceru po rynku.

Popołudnie przyniosło kolejne wspaniałe spotkania, tym razem ze sztuką. Wizyta w galerii Muzeum Wałbrzyskiego (słynącego z bogatej kolekcji porcelany) była czasem artystycznej pracy naszych laureatów. Warsztaty zorganizowane przez pana Piotra Jonka z Działu Oświatowego muzeum były wspaniałą zabawą i nauką, która przyniosła efekty w postaci gotowych wyrobów ceramicznych.

Uczestnicy wrócili do Pszczyny pełni wrażeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w organizacji programu wyjazdu.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.