pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 października 2013
  • wyświetleń: 3710

Eduscience w szkole nr 9 w Łące

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łące od ponad dwóch lat bierze udział w projekcie Eduscience. Jest to jeden z największych projektów edukacyjnych w Polsce z zakresu edukacji matematyczno-przyrodniczej, skierowany do uczniów i nauczycieli na wszystkich etapach kształcenia.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów z całej Polski naukami ścisłymi i przyrodniczymi poprzez żywy kontakt ze światem nauki oraz zarażenie ich "pasją naukową". Spodziewanym efektem projektu będzie większe zainteresowanie młodzieży podjęciem studiów na kierunkach technicznych, które mają kluczowe znaczenie dla gospodarki. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Eduscience w szkole nr 9 w Łące - 7-8.10.2013 · fot.


W ramach projektu uczniowie klasy drugiej SP 9 Łąka w dniach 7 - 8 października brali udział w wycieczce dydaktycznej do Raciborza. Tematem przewodnim wycieczki było: Niepokój w przyrodzie - wstrząsy sejsmiczne, wyładowania atmosferyczne - przyczyny. Jak to działa - aparatura pomiarowa. W ramach wycieczki uczniowie odwiedzili Zamek Piastowski w Raciborzu, Obserwatorium Sejsmologiczne Instytutu Geofizyki PAN w Raciborzu, Zespół Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskie oraz Rezerwat Przyrodniczy "Łężczok".

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się Śląskie Obserwatorium Geofizyczne w Raciborzu gdzie młodzież mogła się zapoznać z zasadą działania współczesnej aparatury pomiarowej jak również tej używanej w przeszłości. Podczas zajęć uczniowie mogli samodzielnie wykonać proste pomiary i eksperymenty. Nie mniejszym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wizyta w Zespole Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka w Raciborzu, gdzie w bogato wyposażonych pracowniach przedmiotów elektronicznych dowiedzieli się skąd biorą się wyładowania atmosferyczne a także wzięli udział w wielu prezentacjach związanych z energia elektryczną.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łące

43-241 Łąka
ul. Fitelberga 1

tel. 032 2105026

Aleksandra Kołoczek

REKLAMA

Komentarze