pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 listopada 2013
  • wyświetleń: 5337

Kto odśnieży nasze drogi?

Zima zaskoczyła drogowców - to hasło od wielu lat ciśnie się na usta mieszkańców Pszczyny i okolic. Czy w tym roku będzie inaczej? Wszystko możliwe, bowiem gminy zabrały się za poszukiwanie firm, które odśnieżą nasze drogi.

samochód, zima, ślisko, Pszczyna, lód, auto
Czy znów damy się zaskoczyć zimie? · fot.


Do kogo będzie należało zimowe utrzymanie dróg na terenie Pszczyny oraz okolicznych gmin w sezonie 2013/2014? Dowiemy się tego na początku listopada, kiedy rozstrzygnięte zostaną przetargi na wykonawców zadania. Firmy, które otrzymają zlecenie, będą związane umową do kwietnia przyszłego roku.

Wykonawcy muszą wykazać, że dysponują lub będą dysponowali sprzętem niezbędnym do wykonania zamówienia tj.: pługami, piaskarkami, ładowarkami oraz 2 samochodami do wywozu śniegu. Zakres zadań obejmie odśnieżanie dróg, mostów, miejsc trudno dostępnych, przejazdów kolejowych, przystanków autobusowych, wywożenie śniegu, a także usuwanie oblodzeń.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.