Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 listopada 2013
  • wyświetleń: 2744

Każdy może pomóc przy monografii

Trwają prace nad przygotowaniem monografii, publikacji zawierającą i opisująca dzieje Pszczyny. Swój udział przy jej powstawaniu może mieć każdy mieszkaniec naszego miasta.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok zwrócili się do mieszkańców z prośbą o udostępnianie (wypożyczanie) materiałów takich jak: dokumenty osobiste, historyczne, druki ulotne, a także fotografie.

Monografia Pszczyny, książki, historia
Monografia Pszczyny · fot.


W poniedziałek 25 listopada rozpoczęły się zapisy na subskrypcję Monografii, która dostępna będzie w dwóch tomach od sierpnia 2014 roku.

List burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola oraz zastępcy burmistrza Pszczyny Barbary Sopot-Zembok

Szanowni Państwo, Mieszkańcy i Miłośnicy Pszczyny,

Z wielką przyjemnością informujemy, że trwają prace nad nową monografią Pszczyny. Pragniemy oddać w Państwa ręce publikację, zawierającą i opisującą historię miasta Pszczyny.

Zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydawnictwa.

Zwracamy się z ogromną prośbą o udostępnienie (wypożyczenie) materiałów ukazujących historię Pszczyny - fotografie, dokumenty historyczne,
tzw. druki ulotne (afisze, ulotki), dokumenty osobiste (legitymacje, świadectwa itp.), które znajdują się w Państwa domowych zbiorach.

Materiały, po wykonaniu kopii, będą zwrócone właścicielom. Wybrane kopie wykorzystane zostaną w Monografii wraz z informacją o źródle pochodzenia.
Część materiałów zostanie również umieszczona na płycie, która będzie dołączona do publikacji.

Materiały przyjmowane będą w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie, ul. Piastowska 1, w terminie od 02.12.2013 do 31.01.2014 r.

Jednocześnie informujemy, że 25 listopada 2013 r. rozpoczynają się zapisy na subskrybcję Monografii, która dostępna będzie w dwóch tomach od sierpnia 2014 roku. Szczegółowych informacji o subskrybcji udziela Pszczyńskie Centrum Kultury.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA