Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1459

Wyniki zbiórki publicznej dla OMBR

Za zgodą Starosty Pszczyńskiego i przy pomocy Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Matka Boża Różańcowa z siedzibą w Pszczynie zorganizował trwającą 5 miesięcy zbiórkę publiczną.

Celem zbiórki było wsparcie zadań statutowych Ośrodka Matka Boża Różańcowa, a w szczególności: zorganizowanie wycieczek dla podopiecznych, zakup samochodu do ich przewozu, wsparcie zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych, wsparcie działalności zespołu folklorystycznego Folkowianie działającego w Ośrodku oraz remont dachu Ośrodka.

Formą przeprowadzenia zbiórki były dobrowolne wpłaty na konto, zbieranie datków do puszek kwestarskich oraz sprzedaż cegiełek wartościowych. Cegiełki uprawniały do wejścia na dwa duże koncerty w Pszczyńskim Centrum Kultury: 27 czerwca i 10 października - za każdym razem sprzedane zostało 250 cegiełek po 10 złotych każda. Ze sprzedaży cegiełek uzyskano kwotę 7.515 złotych. Na wszystkich koncertach w Pszczynie, Goczałkowicach-Zdroju i Grzawie zbierano również pieniądze do puszek kwestarskich - łącznie zebrano 3056,06 złotych.

Na konto założone na cele zbiórki wpłynęło 2.100 złotych. Zaś w sumie uzbierano 12.671,06 złotych. Poniesione wydatki to 656 złotych (prowizje bankowe za przelewy: 6 złotych, opłaty związane z kosztami przejazdu na koncerty: 150 złotych oraz kosztami wydruku plakatów i cegiełek na dwa koncerty: 500 złotych).

Również Folkowianie mieli swój udział w zbiórce - aż siedem razy śpiewali w Sanatorium w Goczałkowicach-Zdroju od kwietnia aż do listopada, zawsze spotykając się z wielkim uznaniem widowni - kuracjuszy Sanatorium. 15 listopada zagrały dla nas dwa zespoły: The Flee i Ancla Band. Koncert odbył się w Klubie "13".

Zebrane pieniądze pozwoliły na zakup samochodu 9-osobowego do przewozu podopiecznych, który zastąpił wysłużonego poloneza. Na ten cel ze zbiórki publicznej przeznaczono 9000 złotych, a brakującą kwotę w wysokości 23.000 złotych uzyskaliśmy z Fundacji Caritas Katowice.

Dziękujemy Staroście Pszczyńskiemu za wydanie zgody na przeprowadzenie zbiórki, Pracownikom Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Pszczyńskiego dziękujemy za merytoryczne przygotowanie decyzji o zbiórce i za wszelkie przejawy życzliwości. Wszystkim osobom zaangażowanym w naszą zbiórkę - zarówno ze strony organizacyjnej jak i ze strony widza i słuchacza, czyli Ofiarodawcom, Muzykom, Dyrekcji i Pracownikom Pszczyńskiego Centrum Kultury, Pracownikom Uzdrowiska w Goczałkowicach-Zdroju i wszystkim osobom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie tego muzycznego przedsięwzięcia - składamy serdeczne podziękowania.

Dziękujemy za przekazane środki również Osobom Decyzyjnym w Fundacji Caritas Katowice oraz Darczyńcom 1%. Wszystkie te przejawy życzliwości znajdą odzwierciedlenie w naszych działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych i zaburzonych psychicznie, a pozostała kwota ze zbiórki zostanie przeznaczona na pozostałe jej cele.

Piotr Kowalski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA