pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 grudnia 2013
  • wyświetleń: 3877

Spotkanie opłatkowe seniorów

Tradycyjnie w okresie świątecznym Urząd Gminy Kobiór zorganizował dla seniorów spotkanie opłatkowe. Frekwencja w tym roku dopisała, gdyż przybyło ponad 100 osób.

Była to okazja do spotkania się dawnych przyjaciół, możliwość wspólnej dyskusji, wspomnień, refleksji oraz oczywiście złożenia sobie życzeń bożonarodzeniowych.

Część artystyczną przygotował zespół "Kobiórsko Czelodka". Po występie dzieci, na twarzach seniorów można było dostrzec łzy wzruszenia. Po występach głos zabrali goście - proboszcz parafii WNMP Kobiór Damian Suszka, pochodzący z kobiórskiej parafii ksiądz Marian Jaromin, przewodniczący Rady Jerzy Mazur oraz Wójt Gminy Stefan Ryt. W swoich wystąpieniach złożyli seniorom życzenia świąteczne, błogosławieństwa Bożego oraz życzenia wielu sił i zdrowia w nadchodzącym Nowym 2014 Roku.

Spotkanie opłatkowe seniorów w Kobiórze - 12.2013 · fot.


Następnie zaproszeni goście przełamali się opłatkiem. Również tutaj pojawiły się łzy wzruszenia. Te momenty przemawiają za słusznością organizacji spotkań. Po wspólnym obiedzie, przy kawie i ciastku były prowadzone żywe dyskusje, był czas na opowiadania i historie z lat młodości, refleksje oraz żarty. Spotkanie zakończyło się po około 4 godzinach. Zaproszeni goście wracali do domów z uśmiechem, a organizatorzy już zastanawiali się nad organizacją kolejnego spotkania.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.