pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 marca 2014
  • wyświetleń: 2273

Kobiór: nagroda Pro Publico Bono

Po raz kolejny w gminie Kobiór przyznana zostanie nagroda za działalność na rzecz dobra publicznego "Pro Publico Bono".

Urząd Gminy Kobiór
Urząd Gminy Kobiór · fot.


Nagroda stanowi formę uhonorowania szczególnych zasług mieszkańców Kobióra, podmiotów prawnych, instytucji i osób związanych z Kobiórem, na gruncie działalności na rzecz dobra publicznego.

Przyznanie i wręczenie nagrody następuje raz w roku z okazji święta patrona Gminy Kobiór - Świętego Urbana, przypadającego w dniu 25 maja.

Wnioski o zgłaszanie kandydatów do nagrody mogą przedstawiać: Rada Gminy, organizacje społeczne, stowarzyszenia, instytucje, a także grupy mieszkańców w liczbie co najmniej 10 osób. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 marca.

Złożone wnioski rozpatruje kapituła powołana przez wójta, która następnie przedstawia osobę kandydata wójtowi.

Nagroda wręczana jest laureatowi wskazanemu przez kapitułę na uroczystej sesji Rady Gminy odbywającej się w związku z obchodami Dni Kobióra lub przypadającej bezpośrednio po tych dniach. Wręczenie nagrody odbywa się każdorazowo po przedstawieniu osoby kandydata, w formie laudacji wygłaszanej przez wójta.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.