Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 marca 2014
  • 30 marca 2014
  • wyświetleń: 11456

Wywłaszczenie Palais - c.d.

Sprawa wywłaszczenia zabytkowego gmachu Generalnej Dyrekcji Dóbr Książęcych czyli popularnej Palei nabiera tempa. Starostwo Powiatowe zwróciło się właśnie do właściciela obiektu Artura Dyny o udostępnienie nieruchomości w celu sporządzenia operatu szacunkowego. Do wyceny została wybrana czechowicka firma "Nieruchomości - Obsługa nieruchomości, wycena i geodezja" reprezentowana przez Tadeusza Gawrona.

Paleja, Palais, Generalna Dyrekcja Dóbr
Ile jest warta Paleja? Wycenę ma sporządzić rzeczoznawca wybrany przez Starostwo · fot.


Przypomnijmy, że w zeszłym roku Starosta pszczyński Paweł Sadza zwrócił się do Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o skierowanie odpowiedniego wniosku o wszczęcie postępowania wywłaszczającego celem zabezpieczenia zabytku przed dalszym niszczeniem. W odpowiedzi starosta uzyskał informację, że jeżeli występuje realne i bezpośrednie zagrożenie zniszczenia lub uszkodzenia zabytku, można zastosować procedurę wywłaszczenia nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa lub gminy.

dyna palais
Artur Dyna otwiera Palais dla redakcji portalu pless.pl - 18.12.2013 · fot.


Zgodnie z przepisami procedura wywłaszczenia musi być jednak poprzedzona rokowaniami o nabycie nieruchomości w drodze cywilno-prawnej. A do takich rokowań niezbędne jest właśnie przeprowadzenie wyceny nieruchomości.

Czy obiekt zostanie udostępniony rzeczoznawcy? Artur Dyna jednoznacznie nie odpowiada, jednak prawdopodobnie wpuści na teren Palais rzeczoznawcę.

mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA