Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2014
  • 23 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 24978

Historia I wojny światowej na rynku

Na Rynku w Pszczynie odbył się "Public Performance" pod tytułem "Zapomniani Bezimienni z martwych wstali". Wydarzenie było realizowane w ramach ogólnoświatowych obchodów stulecia wybuchu I Wojny Światowej.

Można było zobaczyć ekspresyjną opowieść w wykonaniu performerów przedstawiającą "z martwych powstałych żołnierzy z czasów I Wojny Światowej", którzy przybyli z zaświatów do naszej rzeczywistości, aby obudzić zapomnianą historię, ku przestrodze dla wszelkiej manifestacji zbrojnej na świecie.Zapomniani Bezimienni to trzynastoosobowa formacja, której żołnierze z martwych wstali i zaistnieli wśród żywych. Każdy występujący przedstawiał poległego żołnierza, reprezentuje państwo, które oficjalnie było zaangażowane w I wojnę światową. Idą razem, bez słów, maszerują w przyjaźni, z meandrów przeszłości docierając do naszych czasów aby nam opowiedzieć o tragedii jaka ich spotkała. Ich misja to opowieść o miłości, dumie, braterstwie, wyborach jakich musieli dokonać, poświęcając często to co najcenniejsze: swoje i cudze życie.

Public Performance "Zapomniani Bezimienni z Martwych Wstali" - 22.04.2014 r. · fot.


Organizator (Fundacja Pamięci Pierwszej Wojny Światowej) w swych założeniach statutowych ma na celu przede wszystkim popularyzować historię z tego okresu łącząc głównie w swym przekazie przesłanie - "Nigdy więcej wojny..."

- Wierzymy całym sercem, że poprzez nasze działania historia, którą popularyzujemy, już nigdy nie będzie miała miejsca, licząc na odpowiedzialność obecnych i przyszłych rządów na świecie.
Pragniemy serdecznie podziękować osobom, instytucjom oraz firmom bez wsparcia których realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa: Urzędowi Miasta w Pszczynie, Pszczyńskiemu Centrum Kultury, III Liceum Ogólnokształcącemu w Pszczynie, firmie REAKCJA Flagi Reklamowe, Kwartetowi Altra Volta, Aptece Całodobowej Pod Baranem, Firmie Biuro GK, Firmie Artisco, Pizzerii K2. FHU LU - MA, Tłumaczowi Przysięgłemu Błażejowi Filipowiczowi, Pszczyńskiej Giełdzie Ptaków
- mówi Mirosław Spisak, prezes fundacji.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA