Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 września 2014
  • wyświetleń: 2898

Policjanci u pierwszoklasistów

Radiowóz, pałka służbowa, kajdanki, policyjny "lizak" oraz "suszarka" zawsze wzbudzają wśród najmłodszych największe podekscytowanie i zainteresowanie. Marzeniem każdego ucznia jest bowiem zasiąść w policyjnym samochodzie, potrzymać, choć przez chwilę, kajdanki, a nawet zobaczyć stróżów prawa i móc z nimi porozmawiać. To wszystko, zaoferowali pierwszoklasistom z Kryr mundurowi z pszczyńskiej drogówki.

"Nie ma to jak policjant" - słyszy się często z ust pedagogów szkolnych i wychowawców, którzy zapraszają na pogadankę o bezpieczeństwie policjantów z pszczyńskiej komendy. Tę opinię podzielają także maluchy, dla których taka lekcja ze stróżami prawa jest niezapomnianym przeżyciem.

Policjant, przy okazji takiego spotkania, nie zapomina "przemycić" naistotniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze dotyczące pieszych i rowerzystów. Przypominana maluchom, w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię, w jakich miejscach, i jak robić to najbezpieczniej. Takimi wyczekiwanymi delicjami dla dzieci, za każdym razem, jest jednak prezentacja sprzętu policyjnego i samego radiowozu.

Policjanci w SP w Kryrach - 24.09.2014 · fot.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA