Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1660

Podsumowanie działalności OMBR

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, składając życzenia wielu łask Bożych na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, pragnie serdecznie podziękować władzom samorządowym, instytucjom, urzędom oraz wszystkim dobrodziejom za przejawy życzliwości i współpracę z placówką w roku 2014.

W roku 2014 pracownicy Ośrodka Matka Boża Różańcowa z Pszczyny i Grzawy organizowali różne imprezy, spotkania i koncerty, podczas których prowadzona była zbiórka publiczna na cele statutowe Ośrodka. Zgodę na zbiórkę wydał Starosta Pszczyński Pan Paweł Sadza (decyzja z dnia 16.01.2014r. nr SO-I.5311.1.2014.).

Celami zbiórki były:
- zorganizowanie wycieczek dla podopiecznych Ośrodka,
- wsparcie zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych,
- wsparcie działalności zespołu folklorystycznego Folkowianie działającego w Ośrodku,
- remont dachu Ośrodka.

Każda złotówka to wielki dar dla naszych podopiecznych, a że potrzeby są nie do zaspokojenia, tym bardziej dziękujemy za wszelką przychylność. Sami nie zrobilibyśmy nic. Przez cały rok wspierali nas nasi przyjaciele, na których zawsze możemy polegać.
Tegoroczną zbiórkę rozpoczęliśmy 18 stycznia 2014 roku Koncertem Noworocznym Voice Pless. Zaśpiewali dla nas uczniowie Barbary Brody Malon - pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia. Na scenie, oprócz wokalistów o anielskich głosach, wystąpili tancerze grupy ADHD działającej w Pszczyńskim Centrum Kultury.

23 stycznia dzięki przychylności Dyrekcji Pszczyńskiego Centrum Kultury wstawiliśmy nasze ośrodkowe jasełka pt: "Radosna Nowina". Dziękujemy zebranej publiczności za obecność, jak i za złożone datki do puszek kwestarskich na cele zbiórki.

24 kwietnia w Pszczyńskim Centrum Kultury pracownicy Ośrodka zmierzyli się z muzyką filmową. Naszą inicjatywę wsparli świetni muzycy. Osoby, którym chcemy podziękować za wspólne próby i bezinteresownie poświęcony nam czas to: Szymek i Janek Szczepańczyk, Grzegorz Wanot, Stasia Kornecka - Kupska, Paweł Kukla, Kajtek Adamczyk i Tomek Kapek.

W ramach tegorocznej zbiórki publicznej zespół integracyjno - folklorystyczny Folkowianie, aż siedem razy wystąpił w Goczałkowickim Sanatorium. Za każdym razem mieliśmy okazję występować przed bardzo przychylną widownią - kuracjuszami Uzdrowiska. Dziękujemy Dyrekcji Sanatorium orz Pani Lidii Gaszczyk, za wszelkie przejawy życzliwości.

27 czerwca znowu mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu uczniów Barbary Brody Malon. Podziwialiśmy również wyczyny roztańczonych członków grupy ADHD. Dziękujemy.

24 października powtórzyliśmy Koncert Muzyki Filmowej w Pszczyńskim Centrum Kultury. Powtórka różniła się jednak od pierwszego koncertu. Na scenie wspomogli nas inni muzycy. Dla nas było to nowe doświadczenie, dla muzyków nowa przygoda, a efekt był bardzo dobry. Dziękujemy starej ekipie: Szymkowi, Jasiowi, Stasi i Grzegorzowi. Dziękujemy bardzo naszym nowym muzykom. Są nimi: Wojtek Prządka, Darek Pecyna, Piotrek Filipczuk, Kornel Flisiak oraz Radek Mika.

Kropką nad "i" był listopadowy koncert w Bugsy’s Jazz Club. Magdalena Raczyńska, Włodzimierzowi Tyl oraz Artur Głowacki przenieśli nas w zaczarowany świat Jaromira Nohavicy. I znów nie możemy pominąć widowni - dziękujemy wszystkim przybyłym na koncert osobom, który nie odbyłby się gdyby nie przychylność Pana Zbyszka Makuchowskiego - właściciela klimatycznego Bugsy’s Club.
W ramach zbiórki publicznej zebraliśmy łącznie 13.753,19 zł, na wyznaczone cele zbiórki wydaliśmy 9.697,25 zł, a do rozdysponowania pozostało 4.055,94 zł. Ofiarodawcom z serca dziękujemy.

Pozostają nam jeszcze instytucje, do których chcemy skierować nasze szczególne podziękowania. Oto one:
- PFRON oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie - za przekazywane środki na działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej, na zadanie: "Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów muzycznych, promocja kultury i folkloru ziemi pszczyńskiej pt. Nie ma dróg zamkniętych" oraz na zadanie: "XII Międzyośrodkowe Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych - Pszczyna-Suszec 2014"; dziękujemy również Starostwu za przekazane środki na działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie; Staroście Pszczyńskiemu dziękujemy za honorowy patronat nad XII Międzyośrodkowymi Zawodami Sportowymi - Pszczyna-Suszec 2014 i za sfinansowanie zakupu medali, statuetek oraz za nieodpłatne użyczenie hali sportowej;
- Urząd Gminy Miedźna - za przekazane środki na działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie;
- Urząd Miasta Pszczyna - za przekazane środki na działalność "Placówki wsparcia dziennego na osiedlu Stara Wieś" (kwota 29.710 zł); za wspieranie zadania: "Rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych i starszych z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniem umysłowym ze szczególnym uwzględnieniem integracji ze środowiskiem lokalnym i organizacją czasu wolnego" w kwocie 8.200 zł;
- Urząd Gminy Goczałkowice - Zdrój - za wspieranie zadania: "Działania na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych oraz osób z upośledzeniem umysłowym" w kwocie 5.000 zł;
- Urząd Gminy Czechowice - Dziedzice - za wspieranie zadania: "Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych obejmująca przewóz osób niepełnosprawnych, prowadzenie terapii, rehabilitacji oraz działania integracyjne" w kwocie 8.000 zł;
- Urząd Gminy Suszec - za wspieranie zadania: "Kompleksowa pomoc opiekuńczo - rehabilitacyjno - terapeutyczna dla osób niepełnosprawnych, z zaburzeniami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym z terenu Gminy Suszec wraz z dowozem" w kwocie 80.000 zł. Wójtowi Gminy Suszec dziękujemy za honorowy patronat nad XII Międzyośrodkowymi Zawodami Sportowymi - Pszczyna-Suszec 2014 i za nieodpłatne użyczenie hali sportowej.

Dziękujemy również darczyńcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w VII Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas "Tak, pomagam". Ośrodek Matka Boża Różańcowa prowadził zbiórkę żywności 12 i 13 grudnia 2014 roku w sklepie Biedronka w Pszczynie przy ul. Szymanowskiego 23. Akcja przerosła nasze oczekiwanie. Łącznie zebrano 906,51 kg żywności o wartości 3.797,88 zł.

Słowa podziękowania kierujemy do wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie pod kierownictwem pana Kazimierza Mianowskiego oraz do kierownictwa i całego personelu sklepu Biedronka przy ul. Szymanowskiego. Dziękujemy również klientom Biedronki, ponieważ to ich otwarte serce i hojność przyniosły tak obfite owoce zbiórki.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim dobrodziejom za wszelkie wsparcie, przejawy życzliwości i otwartości na nasz Ośrodek i jego podopiecznych.


Dyrektor, Pracownicy i Podopieczni Ośrodka MBR w Pszczynie.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA