Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 stycznia 2015
  • wyświetleń: 3935

Pożary sadzy w kominie

Od początku 2015 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu pszczyńskiego kilka razy interweniowały przy pożarach sadzy w kominie w budynkach jednorodzinnych. W działania te zaangażowane były zastępy pożarnicze z JRG w Pszczynie oraz z jednostek OSP.

Akcje prowadzone były między innymi dwukrotnie w dniu 3 stycznia w Pszczynie, a także 7 stycznia w Studzionce i 8 stycznia w Kobielicach.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych. Przypomina też, że właściciel, zarządca lub użytkownik m.in. budynku jednorodzinnego ma obowiązek usuwać zanieczyszczeń z przewodów kominowych dymowych i spalinowych przynajmniej raz na 6 miesięcy w okresie ich użytkowania dla palenisk opalanych paliwem gazowym lub ciekłym lub przynajmniej raz na 3 miesiące w okresie ich użytkowania dla palenisk opalanych paliwem stałym. Niedopełnienie tych czynności skutkować może karą aresztu, grzywny lub karą nagany.

Co gorsza, niewłaściwie eksploatowane piece, przewody kominowe spalinowe i dymowe, mogą doprowadzić do powstania pożaru lub silnie trującego tlenku węgla stanowiącego zagrożenie dla wszystkich mieszkańców.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA