Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 stycznia 2015
  • 16 stycznia 2015
  • wyświetleń: 9832

70. rocznica Marszu Śmierci

Za nami:

W piątek odbyły się uroczystości obchodów 70. rocznicy "Marszu Śmierci". W miejscach pamięci na terenie naszego powiatu złożono symboliczne wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

70. rocznica "Marszu Śmierci" - 16.01.2015 · fot.


Obchody odbyły się 16 stycznia. Hołd poległym oddano przy mogile na cmentarzu parafialnym w Miedźnej; pamiątkowej tablicy przy dawnym Zespole Szkół Ekonomicznych w Pszczynie; pomnikach pamięci na cmentarzu przy ul. Wodzisławskiej w Pszczynie; w Łęgu w Suszcu oraz przy zbiorowych mogiłach na cmentarzach parafialnych w Pawłowicach, Studzionce oraz w Brzeźcach. Główne uroczystości miały miejsce przy tablicy przy ul. Bogedaina w Pszczynie, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia.

19 stycznia o 17.00, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się wykład pt. "Ucieczki więźniów KL Auschwitz z Marszu Śmierci w styczniu 1945 r." dr Igora Bartosika z Centrum Badań Historycznych Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Ostatnim punktem obchodów będzie 24 stycznia IV rajd rowerowy PTTK - "70 km na 70. rocznicę Marszu Śmierci więźniów oświęcimskich". Jego organizatorem jest Klub Turystyki Kolarskiej "Koło" przy oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA