Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 stycznia 2015
  • wyświetleń: 2069

Marsz Śmierci w Pawłowicach

W sobotę, 17 stycznia, o godz. 11:00, aby uczcić pamięć więźniów obozu Auschwitz Birkenau, którzy w 1945 roku przeszli tzw. Marsz Śmierci z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego, w gminie Pawłowice odbędzie się spotkanie związane z 70 rocznicą tego wydarzenia.

Na cmentarzu przy kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach zostaną złożone wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze. W uroczystości wezmą udział uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół gminnych i władze gminy (ok. 150 osób). Będą też pawłowiccy potomkowie więźniów, którzy 70 lat temu szli w Marszu Śmierci. Podzielą się z zebranymi swoimi wspomnieniami.

Cała grupa przejdzie w pochodzie ulicą Świerczewskiego w Pawłowicach do pomnika w Bziu. Tym samym społeczność gminy Pawłowice przyłączy się do IV Rajdu Pamięci odbywającego się pod hasłem "Dobro zło zwycięża". Pomysłodawcą Rajdu jest Jan Stolarz z Oddziału PTTK Radlin "Sokół". Uczestnicy przedsięwzięcia planują przejść ponad 70-kilometrową trasę podzieloną na trzy etapy: Oświęcim - Studzionka (16 stycznia), Studzionka, Pawłowice - Jastrzębie-Zdrój (17 stycznia) oraz Jastrzębie-Zdrój - Wodzisław Śląski (18 stycznia). Mieszkańcy gminy spotkają się z grupą IV Rajdu na pawłowickim cmentarzu i odprowadzą ją do granicy gminy.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA