Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 stycznia 2015
  • 28 stycznia 2015
  • wyświetleń: 10959

Krupiński i Pniówek strajkują

W środę w dwóch kopalniach działających na terenie naszego powiatu, a także w innych należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, prowadzony jest strajk. Podjęło go 3060 pracowników KWK Pniówek w Pawłowicach i 756 osób z KWK Krupiński w Suszcu.

kopalnia krupiński suszec
Kopalnia "Krupiński" w Suszcu · fot.


Kopalnie "Krupiński" w Suszcu oraz "Pniówek" w Pawłowicach to dwa z pięciu zakładów wydobywczych należących do JSW. W poniedziałek i wtorek górnicy, którzy tu pracują, w drodze referendum decydowali o ewentualnym strajku.

Przyczyną podjęcia strajku stała się zapowiedź JSW w sprawie zamrożenia płac w 2015 roku, zmniejszenia deputatu węglowego oraz rezygnacji z dopłat do zwolnień lekarskich czy uzależnienia wypłaty czternastej pensji od zysku firmy. Czternastka za ubiegły rok miałaby być wypłacona w formie rat. Czarę goryczy przelały też zwolnienia liderów związkowych w ostatnich dniach.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA