Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 lutego 2015
  • wyświetleń: 2236

Maria Głąb świętowała 90. urodziny

W ostatni dzień stycznia jubileusz 90. urodzin świętowała Pani Maria Głąb z Kobióra. Z tej okazji solenizantkę odwiedził Wójt Eugeniusz Lubański, celem złożenia najserdeczniejszych życzeń oraz wręczenia listu gratulacyjnego, kwiatów i upominku.

Maria Głąb
Pani Maria Głąb świętowała 90. urodziny. · fot.


Jubilatka może wychowała trójkę dzieci i jest dumna z 4 wnuków oraz 7 prawnuków. To właśnie członkowie rodziny przynoszą najwięcej radości pani Marii, która pomimo wieku, ciągle chętnie zajmuje się swoimi prawnukami.

Pani Maria jest rodowitą Kobiórzanką. Urodzona w 1925 roku. Pomimo upływu czasu doskonale zna język niemiecki oraz pamięta najtrudniejsze chwile naszej historii. Podczas spotkania goście mieli możliwość wysłuchania wspomnień z jej dzieciństwa na temat życia w Kobiórze podczas okupacji w trakcie II wojny światowej, a także w trudnym okresie powojennym. Pani Maria z chęcią opowiadała również o czasach swojej aktywności zawodowej.

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA