Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 lutego 2015
  • wyświetleń: 2813

Śmieci będą znaczone naklejkami

Mieszkańcy ulic Rodzinnej i Błękitnej w Kobiórze otrzymali bezpłatnie naklejki z kodami kreskowymi, które są zobowiązani umieszczać na wszystkich oddawanych przez siebie pojemnikach z odpadami.

Obecnie program ma charakter pilotażowy, ale od kwietnia system ten będzie obowiązywał w całej gminie.

- Do urzędu trafiają informacje, że ktoś, mimo deklaracji, nie segreguje odpadów. Zweryfikować takie osoby jest trudne zwłaszcza tam, gdzie przy drodze głównej składane są worki z kilku domów, tych z ulic bocznych. System kodów kreskowych da informację o sposobie segregowania na poszczególnych posesjach i ilości worków z odpadami plastikowymi - wyjaśnił powody w rozmowie z dwutygodnikiem "Forum" Janusz Mazur, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Kobiór.

Podkreśla jednocześnie że, w gminie zdecydowana większość właścicieli posesji postawiła na segregację i z tej deklaracji wywiązuje się bez większych problemów. W roku ubiegłym statystyczny mieszkaniec Kobióra oddał 416 kg odpadów.

new / pless.pl, źródło: Pszczyński Przegląd Forum

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA