Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 marca 2015
  • wyświetleń: 4054

Zbiorą żywność dla potrzebujących

Za nami:

W dniach 13 i 14 marca w sklepach Biedronka znajdujących się na terenie Pszczyny i Woli przeprowadzona zostanie zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji "Tak, pomagam", której organizatorem jest Caritas.

VII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas "Tak, pomagam" - 12-13.12.2014
VII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas "Tak, pomagam" - 12-13.12.2014 · fot.


Podczas zbiórki wolontariusze Caritas, uczniowie PZS nr 1 "Samochodówki" będą w "Biedronce" przy ul. Kopernika zbierać produkty, które trafią do potrzebujących dzięki Parafialnym Zespołom Caritas i Szkolnym Kołom Caritas. W piątek akcja potrwa od godziny 8.00 do 20.00, a w sobotę od 9.00 do 18.00.

- Będziemy zbierać produkty z długim terminem ważności, takie jak: mąka, cukier, makaron, kasze, ryż, płatki kukurydziane, dania gotowe, olej, konserwy mięsne i warzywne, herbata, dżemy, słodycze: batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie - mówi ks. Tomasz Dębek, katecheta w PZS nr 1.

Jak dodaje, Caritas udzielają systematycznej pomocy żywnościowej osobom i rodzinom ubogim. Serwuje ciepłe posiłki w jadłodajniach i kuchniach dla ubogich oraz wydaje paczki żywnościowe.

Zbiorą żywność dla potrzebujących · fot.


Do akcji Caritas Archidiecezji Katowickiej przyłączył się również Ośrodek Matka Boża Różańcowa, który organizuje zbiórkę żywności w sklepach Biedronka na terenie Pszczyny przy ulicach: Szymanowskiego i Górnośląskiej oraz w Woli przy ulicy Pszczyńskiej w dniach 13 i 14 marca.

W piątek zbiórka odbywać się w godzinach od 12.00 do 20.00, a w sobotę w godzinach od 10.00 do 20.00. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących związanych z Ośrodkiem Matka Boża Różańcowa.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA