Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 marca 2015
  • wyświetleń: 6066

Naciągał sprzedawców w aptekach

Policjanci z Pszczyny zatrzymali 37-letniego mieszkańca Rybnika, który podstępnie wprowadzał w błąd personel aptek. Mężczyzna w szybki i sprawdzony przez siebie sposób usiłował wzbogacić się, oszukując przy wymianie pieniędzy. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Ostatni raz próbował oszukać w marcu w aptece w Suszcu. Mężczyzna poprosił wówczas farmaceutkę o wymianę dwóch banknotów o nominale 50 złotych na jeden banknot stuzłotowy. Sprzedawczyni już prawie przyjęła banknoty i chciała przekazać klientowi 100 złotych, lecz zapobiegła temu jej koleżanka z pracy, która rozpoznała naciągacza. Skojarzyła go z podobną sytuacją sprzed kilku miesięcy w innej aptece.

Dokładnie w połowie grudnia w Brzeźcach rybniczanin próbował, po otrzymaniu gotówki zarzucić personelowi oszustwo, twierdząc, że zamiast 100 złotych otrzymał banknot o nominale 10 złotych. Na szczęście sprzedająca tam kobieta zachowała czujność i nie dała się nabrać na numer z "przewałką".

Pszczyńscy kryminalni szybko ustalili, że to nie jedyne przestępstwa, których dopuścił się mężczyzna. W tym samym miesiącu w podobny sposób usiłował podstępem "zarobić" pieniądze w aptece w Pszczynie i w Suszcu. W tej ostatniej powiodło mu się i jego łupem padła kwota 90 złotych.

Zatrzymany 37- latek usłyszał dotychczas zarzuty w czterech tego typu sprawach. Kodeks karny w takich sytuacjach przewiduje nawet 8- letni pobyt w więzieniu.

Sprzedawców, nie tylko tych w aptekach, policja przestrzega przed podobnymi przypadkami i sprawcami, którzy próbują oszukać przy wymianie gotówki. Śledczy apelują do innych osób, które mogły paść ofiarami tego podejrzanego, o kontakt z pszczyńską jednostką policji. Należy dzwonić, wybierając numery alarmowe 997 i 112 lub do dyżurnego 32 449-32-55 albo łącząc się bezpośrednio z sekretariatem Wydziału Kryminalnego wykręcając numer 32 449-32-80.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA