Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2015
  • 18 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5247

North Cape nagrał klip do Gry o Tron

Wywodzący się z Pszczyny kwintet wokalny North Cape, specjalizujący się w muzyce a’cappella, stworzył własną wersję utworu otwierającego kultowy serial "Gra o Tron" stacji HBO.

Do nagranej muzyki powstał klimatyczny teledysk, zrealizowany przez bytomskie WalkStudio, w plenerach polskich Beskidów. Finalna wersja utworu powstawała przez kilka miesięcy, w czasie których wokaliści za pomocą samych głosów nagrali ponad 120 ścieżek dźwiękowych imitujących instrumenty orkiestry symfonicznej.

Tego typu projekt muzyczny nie miał do tej pory precedensu w Polsce, choć ten sposób tworzenia muzyki jest znany i popularny w świecie. Zachęcamy do obejrzenia i odsłuchania niezwykłego nagrania pszczyńskiego zespołu North Cape:Zespół North Cape

North Cape to pięć fantastycznych głosów i pięć mikrofonów - tyle wystarczy, by tworzyć muzykę! Zaczęło się w 1995 r. od muzycznej fascynacji tradycyjnymi szantami, pieśniami morza i folklorem największych obieżyświatów i kosmopolitów, jakimi byli XIX-w. żeglarze. Za nią przyszła fascynacja pieśniami spirituals i gospel, pieśniami dokerów, farmerów, górników, poławiaczy pereł i pasterzy. Piękne, rytmiczne i melodyjne pieśni pracy, wykonywane częstokroć w bardzo egzotycznych językach, to koronny repertuar zespołu North Cape.

Kilka lat później, pojawiło się pragnienie sięgnięcia po trudniejszy technicznie, ale bardziej rozpoznawalny repertuar. Wokaliści zajęli się więc przeróbkami motywów muzycznych, powstałych na przestrzeni ostatnich 60-ciu lat. Utwory znane z pierwszych miejsc list przebojów - ale także z telewizyjnych filmów, seriali i bajek - odżyły na nowo w wersji, w której nie pojawia się żaden instrument oprócz ludzkiego głosu...

Na przestrzeni prawie dwóch dekad działalności, North Cape nagrał trzy studyjne albumy, uczestniczył gościnnie w kilku muzycznych projektach i wystąpił kilkukrotnie w programach telewizyjnych.

W styczniu 2015 roku zespół rozpoczął trasę koncertową związaną z jubileuszem 20-lecia pracy scenicznej. Oprócz koncertów w Polsce, North Cape wystąpi między innymi niemieckim Bremen, fińskim Mariehamn, w Londynie, Amsterdamie, okolicach Paryża, a także na największym festiwalu szantowo-folkowym w Europie, we francuskim Paimpol.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA