Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2015
  • 21 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5572

Kornelia Marczak ma złoto!

Pszczynianka Kornelia Marczak (UKS Plesbad) wywalczyła w niedzielę złoto na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie, które odbyły się w Białymstoku. Złoty medal zdobyła w parze z Robertem Mirgą (Technik Głubczyce).

Kornelia Marczak, Robert Mirga
Kornelia Marczak i Robert Mirga - medaliści MP Juniorów w grze mieszanej - 19.04.2015 · fot.


Mistrzostwa trwały od 17 kwietnia. Gry finałowe odbyły się w niedzielę 19 kwietnia. Kornelia Marczak i Robert Mirga w finale miksta pokonali parę z Jeleniej Góry - Klaudię Sochę i Marcina Nowaka. Pszczyńsko-głubczycka para badmintonistów wygrała w trzecim secie, z wynikiem 26:24. Jak się dowiedzieliśmy, Kornelia wywalczyła złoto mimo poważnej kontuzji. Oprócz tego na tych samych zawodach zdobyła brązowy medal w grze deblowej (w parze z Magdaleną Machnik ze Straszęcina).

Kornelia Marczak w tym roku przeszła do starszej kategorii - juniorów. Można jednak powiedzieć, że powtórzyła zwycięstwo zeszłoroczne - z juniorów młodszych.

Oprócz Kornelii na mistrzostwach (w kategorii młodzieżowców) wystąpiła pszczyńska para mikstowa Anna Goc i Tomasz Tomża. Zawodnicy Plesbadu doszli do ćwierćfinału. Anna Goc zakończyła na ćwierćfinale także grę pojedynczą.

(reb) / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA