Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 maja 2015
  • 24 maja 2015
  • wyświetleń: 6989

VII Nocna Gra Książęca w Pszczynie

W sobotni wieczór odbyła się VII Nocna Gra Książęca w Pszczynie w klimacie Nocy Duchów. Mimo fatalnej pogody - chłodu i deszczu do gry przystąpił komplet 200 graczy.

nocna gra książęca
Nocna Gra Książęca - 23.05.2015 · fot.


Na trasie gry obejmującej najważniejsze pszczyńskie atrakcje czekały duchy i zadania inspirowane grami typu "room escape". Emocji było bez liku! W Zagrodzie Żubrów czaił się Leśny Duch, który bronił dostępu do zaklęcia przepędzającego go w głąb puszczy. W Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej wokół zabytkowego karawanu ukryte były zagadki o śląskich demonach, a na graczy czaił się znienacka złośliwy Bebok. W Muzeum Militarnych Dziejów Śląska gracze odkrywali ciekawostki z dawnych dziejów regionu. We wnętrzach lodowni światło odsłaniało zaszyfrowane hasła, a Wesoły Książę uczył tańczyć menueta. W Izbie u Telemanna odzywały się głosy duchów przywoływane przez Nawiedzone Medium. Przy grobach Hochbergów gracze poznawali ciekawostki z dziejów zamku podczas I wojny światowej, a we wnętrzu galerii "13" oglądano zdjęcia z albumu księżnej Daisy i wspominano z nią dawne czasy.

Nocna Gra Książęca
Nocna Gra Książęca - 23.05.2015 · fot.


Główną nagrodę gry zdobył zespół Czorny Kleidung z Pszczyny, który w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Zamku Książ w Wałbrzychu, a drugie miejsce zajęła drużyna O zgrozo! z Zabrza. Wszystkie nagrody wręczali ostatni przodkowie Hochbergów w linii prostej czyli książę Bolko VI Hochberg von Pless z żoną Lilly.

Organizatorami gry byli: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury.

Gra Książęca to organizowana od 2009 roku bezpłatna i otwarta dla wszystkich chętnych fabularna gra miejska. Celem gry jest przybliżanie uczestnikom atrakcji turystycznych Pszczyny, historii miasta i ciekawostek o życiu jego dawnych mieszkańców. Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Wszystkie informacje gracze zdobywają w toku zabawy. Na uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami gry czekają nagrody ufundowane przez Sponsorów.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA