Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 maja 2015
  • wyświetleń: 1906

O Zamku na Wawelu w Muzeum

Za nami:

W Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego odbędzie się kolejny wykład z cyklu "Studium muzealne". Tematem spotkania będzie Zamek Królewski na Wawelu.

Zdjęcia lotnicze 2013: park, zamek, muzeum, pałac
Muzeum Zamkowe i park z lotu ptaka · fot.


Wydarzenie odbędzie się w czwartek o godzinie 17.00. Wykład pt. "Zamek Królewski na Wawelu i jego zbiory" wygłosi Jerzy T. Petrus, historyk sztuki, wicedyrektor ds. muzealnych Zamku Królewskiego na Wawelu. Autor licznych artykułów naukowych publikowanych w takich periodykach jak "Studia Muzealne", "Studia Waweliana", "Studia do Dziejów Wawelu". Członek Komisji Historii Sztuki Polskiej Akademii Umiejętności. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wykłady "Studium muzealne", obejmują kilka cyklów tematycznych poświęconych dziejom zamku i regionu, architekturze i terminologii historii sztuki a także ekspozycjom i kolekcjom muzealnym. Prowadzone są przez pracowników Muzeum oraz zaproszonych gości.

Wstęp wolny.

O Zamku na Wawelu w Muzeum


43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

BM / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA