Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 lipca 2015
  • wyświetleń: 3929

Kobiór: boisko już oświetlone

W czerwcu zakończono Kobiórze inwestycje związaną z oświetleniem boiska treningowego. Obiekt służy między innymi najmłodszym adeptom piłki nożnej.

boisko, Kobiór, oświetlenie, GOS, sport
Na boisku treningowym w Kobiórze można także uprawiać sport po zmroku. · fot.


Przymiarki do tego długo oczekiwanego przez kobiórskich sportowców zadania trwały od wielu lat i trudno byłoby go podjąć, gdyby nie ożywienie działalności Klubu Sportowego "Leśnik" - szczególnie poprzez szkolenie najmłodszych grup wiekowych.

Pierwszym impulsem w tym kierunku, było pozyskanie w 2013 roku, stalowych słupów nadających się do zamontowania projektorów świetlnych z przebudowywanego wiaduktu przy ul. Centralnej; zabudowano je w 2014 roku. Środki na kontynuację zostały wpisane do budżetu gminy na rok 2015, a rada gminy obecnej kadencji podtrzymała decyzję o dokończeniu robót uznając, iż zadanie wpisuje się właściwie w program rozwoju bazy sportowej Kobióra. Całkowity koszt przedsięwzięcia zamknął się kwotą 34.000 zł .

Realizacja tego zadania ułatwi łączenie nauki i pracy ze szkoleniem zawodników poprzez możliwość prowadzenia zajęć treningowych w godzinach wieczornych.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA