Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 lipca 2015
  • wyświetleń: 4285

Kobiór: Zakończyli remont szkoły

W czerwcu zakończony został drugi etap termomodernizacji budynku szkolnego w Kobiórze. Tym samym dobiegła końca realizacja projektu "Ograniczenie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację i instalację kolektorów słonecznych w budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kobiórze".

Inwestycja realizowana w latach 2012-2015 obejmowała docieplenie całości budynku szkoły wraz z wymianą stolarki okiennej, modernizację systemu centralnego ogrzewania oraz zainstalowanie na dachu budynku 5 kolektorów słonecznych wraz z osprzętem do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Łączna wartość projektu wynosiła około 605 tysięcy złotych, z czego 465 tysięcy złotych to środki uzyskane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, Priorytet V "Środowisko", Działanie 5.3 "Czyste powietrze i odnawialne źródła energii".

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobiórze po termomodernizacji - 29.06.2015 · fot.


Oficjalne otwarcie budynku odbyło się 29 czerwca. Gości przywitał wójt Gminy Kobiór Eugeniusz Lubański, zaznajamiając pokrótce z zakresem wykonanych prac oraz historią ubiegania się o środki unijne na realizację inwestycji w ramach mijającej perspektywy finansowania. Zgromadzeni zostali oprowadzeni po poddanym termomodernizacji obiekcie szkoły podstawowej i gimnazjum mieszczącym się przy ul. Tuwima 33 w Kobiórze. Następnie w Gminnym Domu Kultury Kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej Marcin Kędzior przedstawił prezentację projektu połączoną z pokazem zdjęć z pierwszego i drugiego etapu termomodernizacji budynku szkolnego. Uroczystość uświetnił swym występem zespół Kobiórsko Czelodka.

43-210 Kobiór
ul. Tuwima 33

tel. 032 218820043-210 Kobiór
ul. Tuwima 33

tel. 32 218 80 64

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA