Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 lipca 2015
  • wyświetleń: 3103

Dzieci będą miały uniwersytet

Nauka poza szkołą? Wykłady dla dzieci? Od października ruszy Pszczyński Uniwersytet Dziecięcy, który pozwoli dzieciom poszerzyć horyzonty. Rekrutacja już trwa!

W roku akademickim 2015/2016 uruchomiony zostanie Pszczyński Uniwersytet Dziecięcy. Inicjatorem jest Pszczyńskie Centrum Kultury w Pszczynie wraz z Wyższą Szkołą Humanitas z Sosnowca.

- Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Humanitas to comiesięczne wykłady rozwijające kreatywność maluchów w wieku 6-12 lat. Celem inicjatywy jest zainspirowanie dzieci do własnych poszukiwań oraz pokazanie im różnorodności świata nauki. Bardzo ciekawa tematyka zajęć związana między innymi z robotyką, astronomią, fizyką, sztuką, biologią, chemią i filozofią została dostosowana do wieku dzieci - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Wykłady i pokazy naukowe będą odbywały się co miesiąc (w soboty) w Pszczyńskim Centrum Kultury. Osoby, które są zainteresowane udziałem dzieci w zajęciach zachęcamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego. O rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń!

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.uniwersytetdzieciecy.humanitas.edu.pl/

Pszczyński Uniwersytet Dziecięcy

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA