• 28 lipca 2015
  • 29 lipca 2015
  • wyświetleń: 6743

Nadwiślan przegrał z Zagłębiem w PP

W ramach Pucharu Polski w piłce nożnej drużyna Nadwiślana zagrała u siebie we wtorek spotkanie Zagłębiem Lubin. Na stadionie im. Józefa Waliczka w Górze padł wynik 0:3.

Nadwiślan Góra, stadion
Stadion Nadwiślana Góra · fot. nadwislangora.pl

Ten mecz przeszedł do historii. Niespełna trzytysięczna wioska w gminie Miedźna i powiecie pszczyńskim w oficjalnym meczu gości zespół z ekstraklasy. Zagłębie Lubin to obecnie jedenasty zespół najwyższej rozgrywkowej klasy w kraju. Nadwiślan to drugoligowiec (trzecia klasa rozgrywkowa), który pierwszą kolejkę rozegra dopiero w sobotę. W ubiegłym sezonie zespół z Góry był dziesiąty.

Pierwsza bramka dla Zagłębia padła już w siódmej minucie. Zdobył ją Krzysztof Piątek. Na dwa pozostałe gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. W 65. minucie bramkarza Nadwiślana pokonał Adrian Rakowski, a w 80. wynik ustalił Eryk Sobków.