Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 września 2015
  • wyświetleń: 1463

Nowy sprzęt dla kobiórskiego GOS-u

Po wielu latach starań udało się wyposażyć kobiórski GOS w kosiarkę samojezdną do utrzymania płyt sportowych.

Do postępowania przetargowego na zakup tego sprzętu zgłosiło się aż 12 dostawców, lecz tym razem przy wyborze oferty kierowano się nie tylko ceną, ale również parametrami i gwarancją trwałości urządzenia. Ostatecznie wybrano maszynę firmy John Deere, uznaną markę na rynku światowym. Koszt zakupu to 13.900 zł.

Od 2000 roku utrzymanie boisk sportowych w Kobiórze przeprowadzano kosiarką Amazone - w owym czasie pierwszą maszyną samozbierającą skoszoną trawę, jaka pojawiła się w najbliższej okolicy. Wcześniej boiska kosili prywatni rolnicy i miejscowa Spółdzielnia Usług Rolniczych kosiarkami rotacyjnymi, a skoszoną trawę usuwali z boisk nasi piłkarze w ramach zajęć treningowych. Od tego czasu postęp techniczny i wymagania stawiane nawierzchniom sportowym znacznie wzrosły, zakup lżejszej maszyny pozwalającej na skuteczne "cięcie" trawy a nie jej skracanie przez uderzenia stalowych "zbijaków", był nieodzowny.

Niestety jakość kobiórskich boisk będzie można poprawić dopiero po ustąpieniu panującej suszy, która sprawiła, że nowy nabytek został przymusowo "odstawiony" do garażu.

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA