Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 września 2015
  • 1 października 2015
  • wyświetleń: 2185

Porozmawiają o elektrowni Czeczott

Za nami:

Zagadnienia dotyczące energetycznego wykorzystania węgla oraz odnawialnych źródeł energii, a także sytuacja elektrowni Czeczott będą tematem konferencji organizowanej przez Towarzystwo na rzecz Ziemi oraz Zielony Instytut.

Debata odbędzie się w czwartek, 1 października o godzinie 17.00 w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze w sali na parterze. W pierwszej części spotkania omówiona zostanie sytuacja formalno-prawna elektrowni Czeczott oraz przedstawione zostaną wyniki analizy kosztów zdrowotnych emisji zanieczyszczeń z polskiego sektora energetycznego z uwzględnieniem planowanego przedsięwzięcia.

W drugiej części, eksperci odpowiedzą na pytanie czy świat odchodzi od węgla. Następnie zaprezentują jak rozwój odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej może wpłynąć na tworzenie lokalnych miejsc pracy i ograniczyć problem ubóstwa energetycznego. Dla uczestników spotkania organizatorzy przewidzieli upominki solarne.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA