pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 września 2015
  • wyświetleń: 2516

Ostatni koncert na Bankowej

Za nami:

W czwartek na Bankowej odbędzie się ostatni, szósty już koncert w ramach akcji Bankowa Street Live. Publiczności zaprezentuje się Holly Blue oraz Teddy Jr.

O godzinie 19.30 na Bankowej wystąpi holenderski songwriter - Teddy Jr. Tuż po nim, o godzinie 20.15 na scenie pojawi się Holly Blue.

Przed nami ostatni koncert w ramach Bankowa Street Live. · fot.


Teddy Jr. to holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał m. in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m. in. jako support przed New Model Army w Rotterdamie i Amsterdamie, w Polsce grał przed Peterem Gabrielem na Life Festival w Oświęcimiu. Występował też na kilku mniejszych festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Artysta sam komponuje i pisze swoje utwory inspirując się takimi wykonawcami jak Eels, Neil Young, Frank Turner czy Tom Petty. Piosenki Teddy’ego, jak sam mówi, są: "Opowieścią o moim życiu, miłości, frustracjach, przedstawiają świata dookoła."Holly Blue to wokalistka i pianistka Sonia oraz muzyk i producent Emil Blant, znany m.in. z grup The Marians i Gutierez. Mysłowicki zespół Holly Blue popularność zdobył najpierw w internecie - teledyski do piosenek ''Tic-Tac Sound'' i ''Lemon'' łącznie zobaczyło ponad 100 tysięcy osób. Zespół otrzymał zaproszenia na kilka ogólnopolskich i lokalnych festiwali.Bankowa Street Live to prokulturalna inicjatywa trzech lokali działających w Pszczynie na ulicy Bankowej, wspierana przez Pszczyńskie Centrum Kultury. Sztamfer Burger Bar, którego właściciele są artystami i muzykami, Punkt "G"astronomiczny - współorganizator festiwalu kulinarnego Chochla i Champions Bar - współorganizator muzycznego projektu Warka wraz z PCK-ulem postanowili połączyć siły i natchnąć ul. Bankową w Pszczynie muzyką i to żywą! Stworzyć miejsce na wzór ulicy Mariackiej w Katowicach.

Ta część ulicy Bankowej jest zamknięta w czasie koncertówBM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.