Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

 • 5 października 2015
 • wyświetleń: 2405

Niepełnosprawni walczyli o Puchar

Za nami już finał XIII Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych Pszczyna 2015, które odbyły się 1 października w hali sportowej w Pszczynie przy ul. Zamenhofa. W całych zawodach zawodach brało udział 35 placówek z województwa śląskiego.

Finał Zawodów Osób Niepełnosprawnych - 1.10.2015 · fot.


W finale zawodów wzięły udział zwycięskie drużyny z trzech dni eliminacji tj. z pierwszego dnia: ŚDS Knurów, WTZ Pszczyna,WTZ Trzebinia; z drugiego dnia: ŚDS Pszczyna, WTZ Sosnowiec,WTZ Chełmek i z trzeciego dnia: DPS Pszczyna, DPS Knurów,WTZ Chorzów oraz gościnnie gospodarze ŚDS Grzawa. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wicestarosta pszczyński Krystian Szostak. Finał składał się z dwóch części: wyścigów i zabaw. W przerwie między zmaganiami drużyn był ciepły posiłek oraz występ grupy "CORE Workout" z Pszczyny.

W pierwszej części zawodnicy brali udział w takich wyścigach jak: Wachluj balon, Domino, Podaj cegłę, Szalone rydwany, Bieg z wieżą, Piramida, Slalom, Wagoniki, Przeplatanka oraz Sadzenie ziemniaków. Druga część składała się z następujących zabaw: Praczka, Koszycki, Bieg po fanty, Żywa rzeźba, Narciarze oraz Przeciąganie liny.

Finał Zawodów Osób Niepełnosprawnych - 1.10.2015
Finał Zawodów Osób Niepełnosprawnych - 1.10.2015 · fot.


XIII Międzyośrodkowe Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych Pszczyna 2015 wygrała drużyna z ŚDS Pszczyna, która to po raz szósty wygrała te zawody i została nazwana Drużyną Mistrzów i od przyszłego roku będą występować gościnnie, bez rywalizacji o puchar zawodów. Drugie miejsce zdobyła drużyna WTZ Chełmek, a trzecie miejsce drużyna WTZ Sosnowiec.

Zwycięskie drużyny dekorowali wicestarosta pszczyński Krystian Szostak oraz dyrektor OMBR Pszczyna Piotr Kowalski. Uroczystego wręczenia Pucharu Starosty i zamknięcia Zawodów dokonał wicestarosta pszczyński Krystian Szostak.

Finał Zawodów Osób Niepełnosprawnych - 1.10.2015
Finał Zawodów Osób Niepełnosprawnych - 1.10.2015 · fot.


Wśród zaproszonych gości byli:
 • Krystian Szostak - wicestarosta pszczyński,
 • Jacek Drzyzga - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego,
 • Justyna Knapczyk - wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego,
 • Bożena Libera - wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego,
 • siostra Lidia Suchta - dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie,
 • Renata Dyrda - dyrektor L.O im B. Chrobrego w Pszczynie
 • Krystyna Fuławka - przewodnicząca Zarządu Koła PSOUU w Pszczynie,
 • Renata Kania - wiceprzewodnicząca Zarządu Koła PSOUU w Pszczynie,
 • Małgorzata Klimowicz - wiceprzewodnicząca Zarządu Koła PSOUU w Pszczynie,
 • Bogusława Bularz - kierownik Świetlicy Terapeutycznej w Pszczynie,
 • Grzegorz Kuczera - dyrektor Zespołu Szkół nr3 Specjalnych w Pszczynie,
 • Sylwester Kłoskowski - kierownik ŚDS przy Ośrodku MB Uzdrowienie Chorych w Knurowie.


Zawody finansowane były ze środków PFRON przy udziale środków własnych. Rozegranie zawodów było możliwe również dzięki wsparciu finansowemu Banku Spółdzielczego w Pszczynie. Drużyny walczyły o Puchar Przechodni Starosty Pszczyńskiego. Starosta Pszczyński, który objął zawody honorowym patronatem, sfinansował także zakup statuetek i medali.

Rozgrywki odbywały się w hali sportowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie dzięki zgodzie Starosty oraz Dyrektora tego obiektu na jego nieodpłatne użyczenie. Sportową imprezę wspierali wolontariusze z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące.

Katarzyna Krawczyk

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA