pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 października 2015
  • wyświetleń: 978

Spotkanie z sołtysami w Pawłowicach

W poniedziałek, 26 października w pawłowickim urzędzie gminy odbyło się kolejne w tym roku spotkanie z sołtysami. Był na nim obecny wójt gminy Franciszek Dziendziel, kierownicy i pracownicy referatów, dyrektorzy gminnych jednostek i zastępca komendanta policji Grzegorz Zbijowski.

Spotkanie z sołtysami w Pawłowicach
Spotkanie z sołtysami w Pawłowicach · fot.


Podczas spotkania omawiano stan zaawansowania inwestycji w poszczególnych sołectwach i planowane przedsięwzięcia. W ubiegłym tygodniu miał miejsce odbiór ul. Miarki w Pielgrzymowicach, a 27 października - drogi powiatowej - ul. Zawadzkiego w Golasowicach. W Jarząbkowicach plac zabaw przy domu ludowym, z którego korzystają również dzieci z niepublicznego przedszkola "Jaś i Małgosia" zostanie ogrodzony, będzie też zagospodarowywana zieleń. Sołtys Dariusz Czakon prosił o doposażenie placu zabaw w większą ilość urządzeń zabawowych.

W Krzyżowicach planowana jest duża inwestycja drogowa - remont ul. Partyzantów w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej 2016-2019. Projekt będzie złożony do końca października. Beata Wala - sołtyska Krzyżowic postulowała m.in. zamontowanie wzdłuż ul. Śląskiej słupków odblaskowych, co znacznie poprawiłoby widoczność na drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W Pniówku, Pielgrzymowicach i Jarząbkowicach trwają prace inwestycyjne związane z rozbudową sieci wodociągowej prowadzone przez Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Sołtys Pawłowic Grzegorz Cyrulik zwrócił uwagę na ul. Klonową, która jest w fatalnym stanie ze względu na duży ruch związany z objazdami.

Spotkanie z sołtysami w Pawłowicach
Spotkanie z sołtysami w Pawłowicach · fot.


Podczas spotkania głos zabrał również komendant Grzegorz Zbijowski. Prosił sołtysów o zwracanie uwagi na samochody z obcymi rejestracjami z uwagi na włamania z kradzieżami na terenie giny. Poinformowano również sołtysów, że na komendę należy zgłaszać przypadki niezgodnego z prawem palenia odpadów na posesjach.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.