Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 listopada 2015
  • 9 listopada 2015
  • wyświetleń: 12868

[Foto] Pszczyna wczoraj i dziś - cz.6

Jak Pszczyna wyglądała kiedyś, a jak prezentuje się dziś? Co się od tego czasu zmieniło? Kontynuujemy cykl fotograficzny pokazujący przemiany, jakie zaszły w naszym mieście w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Pochodząca z lat 20. XX wieku wieża ciśnień przy ulicy Kilińskiego to drugi, po Palei, historyczny obiekt w Pszczynie, który w ostatnich latach przeszedł w prywatne ręce. Jest to jeden z najwyższych budynków w mieście, w dodatku zabytek, który na trwałe wpisał się w linię nieba Pszczyny. Poniższe historyczne zdjęcie zostało wykonane od strony dzisiejszego ronda.

wieża ciśnień
Stara pocztówka z widokiem na pszczyńską wieżę


Starsi mieszkańcy pamiętają jeszcze czasy, gdy chodziło się na cotygodniowe kąpiele do łaźni miejskiej, znajdującej się właśnie w wieży. Potem łaźnię zamknięto, a i wodociągi przestały z niej korzystać. Stała się zwykłą budowlą, w której co jakiś czas ktoś wynajmował pomieszczenia. Mieściło się tu m.in. lokalne radio - Plesino. W 2006 roku miasto wystawiło wieżę na sprzedaż. Kupił ją pszczyński przedsiębiorca Karol Kania. W jej murach powstała restauracja Wodna Wieża.

wodna wieża, wieża ciśnień
Dzisiejszy widok na Wodną Wieżę · fot.


Jeśli macie jakieś wspomnienia związane z tym miejscem, zachęcamy do zamieszczenia ich w komentarzach pod artykułem. Oprócz bazy fotograficznej stworzymy także kronikę ciekawych wspomnień.Czekamy na Wasze zdjęcia

Masz zdjęcia ciekawych miejsc w naszym mieście z minionych kilkudziesięciu lat? Wyślij je do nas na adres: redakcja@pless.pl i stwórz z nami historyczną galerię Pszczyny.


BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA