Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 grudnia 2015
  • wyświetleń: 1494

Premiera jasełek w OMBR

W piątek, 18 grudnia na dużej sali Ośrodka Matki Bożej Różańcowej zgromadzili się najważniejsi goście dla podopiecznych - ich rodzice i opiekunowie. Zgromadzili się po to, aby zobaczyć przygotowane przedstawienie jasełkowe.

Premiera jasełek w OMBR - 18.12.2015 · fot.


W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy osobno przedstawienie dla rodziców i wigilię. Kiedyś wszystko odbywało się w jednym dniu. Najpierw zasiadaliśmy do stołu wigilijnego, a potem szybciutko sprzątaliśmy salę, ustawialiśmy krzesła, przebieraliśmy się w stroje i odgrywaliśmy jasełka dla rodziców naszych podopiecznych. Lecz z czasem stwierdziliśmy, że ten bieg i pośpiech przy wigilijnym stole nie jest wskazany i psuje to, co najważniejsze, czyli nastrój, gdyż każdy myślami był już na scenie. A występ, jeszcze pierwszy, kiedy zazwyczaj nie wszystko jest dograna, wiąże się ze stresem i wielkimi emocjami.

W tym roku nasze przedstawienie jasełkowe poświęcone jest Świętemu Józefowi. Osobie, która z pokorą i wielką wiarą przyjmuje to, czym Bóg Go obdarza. Przedstawienie odsłania dylematy Józefa, Jego myśli, wątpliwości, ale również pokazuje Jego ogromną wiarę i ufność, jaką pokłada w Panu. Oczywiście nie brakuje również innych wątków. Jest diabeł - artysta, który dostał od zwierzchnika misję na ziemi. Są pasterze, którzy w spokojny wieczór pasą swoje owce, aż nagle anioł i świecąca gwiazda odmieniają ich życie. Jest również Maryja - bez niej marny nasz los, widzimy Ją podczas Zwiastowania, jak i przez całe przedstawienie.

Pierwsze przedstawienie za nami, rodzice, jak zresztą co roku, dumnie bili brawo naszym artystom. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z rodzicami, a to są każdorazowo bardzo ważne i potrzebne spotkania.
A my na czas Świąt zawieszamy artystyczną działalność. Wrócimy w styczniu. W planie mamy kilka występów, w tym jeden wyjazdowy do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach. Natomiast wszystkich już dziś zapraszamy 28 stycznia na godzinę 18.00 do Pszczyńskiego Centrum Kultury na nasze spotkanie ze Świętym Józefem.

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA