Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 stycznia 2016
  • wyświetleń: 3448

Wola: bezpieczniejsze przejście

Przejście dla pieszych na ulicy Pszczyńskiej w Woli ma być bezpieczniejsze. To za sprawą uzupełnienia zebry pionowym i poziomym oznakowaniem, a także widocznymi z dużej odległości tablicami odblaskowymi oraz słupkami wyznaczającymi strefę bezpieczeństwa pieszych. Wszystkie te urządzeni zostały zamontowane na wniosek policji.

Przejście dla pieszych na ul. Pszczyńskiej w Woli - 01.2016 · fot.


Dotychczas przejście dla pieszych, na głównej drodze przecinającej miejscowość, stanowiło dla mieszkańców Woli i przejeżdżających tamtędy kierowców niemały problem. Jak informuje policja, widoczność w tym miejscu znaków informujących o przejściu nie była dostatecznie widoczna.

W ostatnich tygodniach uległo to jednak poprawie. Dzięki interwencji policjantów pojawiły się tam nowe znaki pionowe. Za sprawą dużych, fluorescencyjnych tablic informacja dla kierowców jest teraz widoczna z dużej odległości. Dodatkowo, przy użyciu biało-czerwonych słupków odgradzających wyznaczono strefę bezpieczeństwa dla pieszych.

Policjanci zapowiadają, że w najbliższym czasie przyjrzą się także zadrzewieniu wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku od Pszczyny do Pawłowic. Tego typu inicjatywy policjantów i zarządców dróg mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz ograniczyć sytuacje niebezpieczne na drodze.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA